Vēstījums Ceļiniekam.

 

Uz kurieni Tu dodies, Ceļiniek? Kāds ir tavs mērķis?
Vai Ceļš, kuru esi izvēlējies, Tevi patiesi uzrunā?
Katra izvēle, kuru Tu izdari, ir solis uz tava Ceļa.
Jo soļi ir apzinātāki, jo drošāks Tu esi. Sirds sāk pukstēt maigāk un solis ir mierīgāks.
Tu satiec pa Ceļam cilvēkus, kuri māca Tev būt pazemīgam. Apstāties, padomāt un izprast arvien vairāk lietu patieso dabu. Tas darīs Tevi vieglāku gan domās, gan emocijās, gan ķermenī.
Un tad Tu atkal dodies tālāk, lai satiktu citus cilvēkus. Katrs no viņiem parāda Tev to, kas ir jāizprot un jāpieņem gan otrā, gan sevī.
Tā Tu gūsti šo pieredzi no saviem un no cilvēku dzīves stāstiem. Tu redzi, cik tas viss ir kopā un blakus – bailes un miers, ciešanas un laime, sāpes un prieks. Patiesībā viss ir vienlaicīgi.
Tu sāc saprast, ka cilvēks pats izdara šo izvēli, ar ko būt kopā. Bet izvēle nevar notikt pirms tam, kamēr neesi saprastis, ka izvēle pastāv.
Tā vienmēr ir bijui Tev blakus. Tu tikai to nepamanīji, jo iepriekšējā pieredze par ciešanām un sāpēm bija kā migla, kurai cauri nevarēja izspraukties tava Gaisma. Kad migla pašķiras, tad Tu ieraugi pavisam citu ainu. Daudz plašāku un brīvaku. Horizonts atveras un izgaist nemiers un neziņa un atnāk miers un līdzsvars.
Tagad Tu vari sākt saskatīt savu ciešanu un sāpju cēloņus. Tie bija tāpēc, ka migla jeb prāta radītā pieredze, aizsedza Gaismu tevī. Tu vari izvēlēties Gaismu arvien vairāk un vairāk un tādā veidā izvest sevi no ciešanu loka, dodot sev mieru un iekšējo prieku, sapratni par lietu patieso dabu un to, ka izvēles Tu izdari pats.
Šis Ceļš, Ceļiniek, atved tevi pie pacietības, līdzjušanas un labsirdības. Jo Tu tagad arvien vairāk vari pieņemt un saprast cilvēkus, kuri iet Tev blakus, kuri saskaras ar ciešanām, kuriem sāp, kurus ir pārņēmušas bailes un neziņa. Tu to zini, jo pats esi gājis šo Ceļu. Tas ir Ceļš, lai Tu aizietu līdz savai Gaismai. Un no šīs vietas redzētu vairāk, dziļāk un plašāk.

 

Šeit Tu vienmēr esi gatavs pasniegt roku tam, kas lūdz, mierināt to, kuram sāp, būt blakus ar tiem kuriem ir bail.

 

Ej šo Ceļu.

 

Esmu ar Tevi.

 

Visu Budu vārdā
Buda Gautama

 

Pierakstīja Maija Kadiķe

Vēstījumi

Lūgšanas